טיפים בנושא איטום

הקירות החיצוניים והגגות שלנו הם הראשונים להתמודד עם החורף הישראלי והגשום והם אלה שבסופו של דבר מגנים עלינו מפני נזקי הגשם והקור. ולכן, ישנה חשיבות גדולה לאיטום איכותי וחזק של אלה, על מנת להגן על הבית שלנו בחורף הקרוב. עם זאת, עולמות האיטום רחוקים במיוחד עבור רבים מאיתנו וכאשר עבודה כזו נדרשת, עולות לא מעט שאלות.

בשביל לעשות לכם קצת סדר ולהבין איך מתמודדים עם בעיית האיטום, מה שואלים את איש המקצוע ועל איזה דברים חשוב שלא לוותר, ריכזנו עבורכם את הטיפים החשובים ביותר על מנת שתהנו מעבודת איטום איכותית שתלווה אתכם בכמה שנים הקרובות. בהצלחה!

לפני הכל – מה גורם לבעיית איטום?

לפני שאתם מתעסקים בבעיית האיטום שעומדת על הפרק, חשוב להבין אלו גורמים בכלל צפויים להביא לבעיית איטום. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר שעשויים להביא לבעיית איטום היא עבודה שהיא פשוט לא טובה. הדבר יכול לנבוע מזיהוי בעייתי של מקור הרטיבות, הכנה לקויה של משטח העבודה לעבודת האיטום, יישום איטום בצורה חפפנית ומרושלת או לחילופין – בחירת שיטת איטום שהיא פשוט לא מתאימה. בנוסף, חשוב לדעת כי לאיטום שמיושם על הקירות והתקרה יש בלאי טבעי ולכן גם ביישום נכון של חומר האיטום, לאחר כמה שנים עד עשור כדאי לדאוג לחיזוק של האיטום. 

הזמינו איש מקצוע בזמן

אז נכון, אם כבר התקרה מטפטפת כנראה שלא תתלבטו אם להביא קבלן איטום או להמשיך לחכות. עם זאת, ממש לא צריך לחכות שהנזילה תחמיר בשביל להזמין איש מקצוע. על מנת לחסוך לעצמכם הרבה בלגן בימי החורף הקרים ועלויות נוספות שמקורן בהחמרה של מצב הנזילה, עדיף לבצע בדיקה שגרתית לאיטום של הקירות החיצוניים ושל גג הבית באמצעות בדיקת התזה ובדיקת הצפה. במצב כזה במידה וישנה בעיה, לא תגלו את זה בימים גשומים וסוערים, אלא בימי הקיץ או הסתיו היבשים בהם הרבה יותר פשוט לתקן את האיטום הלקוי. בנוסף, במידה ואתם כבר מבחינים בסימנים שמעידים על היתכנות של בעיית איטום כמו רטיבות בקירות או בתקרה, טפטוף, או סימני רטיבות ועובש – אם יש חשד, אז אין חשד. הזמינו איש מקצוע שיבחן את הבעיה בהקדם וימנע את החמרתה. 

וודאו שאיש המקצוע דואג להכנות

הכנה של משטח העבודה לפני יישום האיטום במקרים רבים הוא חלק משמעותי מהעבודה. כשמדובר בגג העבודה עשויה לכלול ניקיון של הגג, הגבהת קולטני השמש וטיפול במרזבים. אם מדובר בקירות החיצוניים יידרש קילוף של אזור הקיר המנופח ואזורי הקיר שנחלשו נוכח הרטיבות, על מנת לדאוג לבסיס עבודה חזק. היעדר הכנות ראויות לעבודת האיטום צפויה לפגוע בעוצמה של האיטום ובהתאם, להביא לתוצאה פחות איכותית שתחזיק מעמד הרבה פחות זמן. 

הקפידו על בחירת טכניקת האיטום המתאימה

חשוב לדעת כי ישנן מגוון טכניקות איטום שונות אשר מתאימות לאזורי הבית השונים. בין הטכניקות נפוצות במיוחד לאיטום גג הבית ניתן למנות איטום ביריעות ביטומניות, איטום בזפת, איטום בחומרים פוליאריטניים וסיליקונים. על אף שאיטום באמצעות יריעות ביטומניות נחשב בעבור רבים לפיתרון הטוב והעמיד ביותר לגג בטון חדש, חשוב לדעת כי במצב בו מדובר בגג מיושן ועמוס במזגנים וקולטני שמש, יכול להיות שעדיף להסתפק במריחת חומרי איטום אחרים. בנוסף, במקרים בהם מדובר בגג לא חדש, ישנה חשיבות מירבית להתאים את סוג שיטת האיטום המיושמת, לזו הקיימת על הגג. 

כשמדובר באיטום של קירות נהוג להשתמש בחומרי סילרים מסוגים שונים אותם מספיגים על הקיר או לחילופין דורסיל, חומר פוליאוריטני או שליכט אקרילי. שאלו את איש המקצוע באיזה חומר איטום הוא מתכנן להשתמש, למה ובאיזה אופן. בנוסף, תוכלו לקרוא על חומר האיטום באתר היצרן ולוודא שהקבלן מבצע בו שימוש נכון.

בחרו בקבלן איטום מומלץ

בסופו של דבר, עבודת איטום היא במקרים רבים יקרה. בהתאם מדובר בעבודה שצפויה ללוות אתכם כמה שנים טובות ולכן, חשוב שלא להתפשר על איש מקצוע בינוני. חשוב כשאתם מתלבטים בין קבלני האיטום השונים לבחור באיש מקצוע מוסמך עם הכשרה, שזכה לביקורות משבחות מלקוחות עבר וצבר הרבה ניסיון. קראו ביקורות באינטרנט, התרשמו מאתר העסק של הקבלן ווודאו שהשיח איתו לטעמכם. חשוב שיהיה מדובר באיש מקצוע ייסודי שלא יעניק לכם עבודה מרושלת ובהתאם, ייתן את התוצאות הכי טובות שיש.

אל תוותרו על תעודת אחריות

קבלני איטום רבים נוהגים להעניק בסיום העבודה תעודת אחריות. התעודה לא רק מעידה על כך שנעשתה עבודה שצפויה להחזיק לפרק זמן ממושך, אלא גם שבמידה ועולה בעיה בפרק הזמן של האחריות, באחריותו של איש המקצוע לבוא ולדאוג לתיקון. ולכן, ישנה חשיבות לקבלת תעודת אחריות מלאה עם פרטי המקרה, פרטי בית העסק ומספר התעודה, שיאפשרו לכם ליצור קשר עם קבלן האיטום ולקבל מענה במידת הצורך.

בהצלחה!

איטום חלונות

תוכן עניינים