איתור נזילה נסתרת

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיתור נזילה נסתרת, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
צוות איטום בגובה איטום קיר חיצוני

אף אחד לא אוהב לגלות נזילה בצנרת – נוסף על כך שהנזילה עשויה להעלות משמעותית את חשבון המים, מדובר בבעיה שדורשת תיקון בתשתית ועשויה לא פעם לפגוע בקירות, ברצפות ואפילו בתקרת השכנים. עם זאת, חשוב לזכור שאת כולנו יכולה לתפוס נזילה ועל אף ששמירה על הצנרת ושימוש נכון בה עשוי להנמיך משמעותית את הסבירות לבעיה בתשתית, בכל זאת מדובר בתופעה שלא תמיד ניתן למנוע. 

נזילה נסתרת היא נזילה ללא סימנים מעידים חיצוניים וככזו, בעיה שקשה לזהות מקורה. בדומה לנזילות רגילות, גם נזילה נסתרת יכולה לנבוע מפיצוץ בצנרת, דליפות מים, ובלאי טבעי.  סימן בולט משמעותי שיכול לעזור לנו לגלות את הנזילה לפני החמרה משמעותית, תשלום חשבון המים. במידה וחשבון המים שלכם גבוה, יכול להיות שאכן יש בעיה של נזילה. 

למה חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מהר?

לפני הכל, חשוב לדעת שגם נזילה נסתרת עם סימנים קטנים שיכולים להיתפס לא מזיקים כמו רטיבות קלה בקירות או עובש יכולה להחמיר משמעותית. ולכן, חשוב לאתר את הנזילה בהקדם על מנת למנוע בעיות עתידיות וחשוב לא פחות – לצמצם עלויות. ככל שהטיפול בבעיה יהיה יותר מיידי, כך התיקון יהיה פחות מורכב ושיקום התשתיות החיצוניות כמו הקירות והרצפות יהיה מהיר יותר, פשוט וזול. 

במידה וראיתם חריגה בחשבון המים או לחילופין, שמתם לב לסימנים על תשתיות הבית החיצוניות – תקראו לאיש מקצוע שיבחן עבורם את הבעיה כמה שיותר מהר. 

אז איך מאתרים את הנזילה?

אחרי שהזמנתם את איש המקצוע, הוא כבר ידאג לאתר את הנזילה בצורה מיומנת ויעילה. לפני הכל, איש המקצוע יתחיל בביצוע בדיקת לחץ – הוא יסגור את השיבר הראשי ויחבר אליו שעון לחץ. במידה והמד של שעון הלחץ יירד, המשמעות היא שיש בריחה של מים ומכאן, שאכן ישנה בעיה של נזילה. 

לאחר מכן, הוא יתחיל במלאכת האיתור. בעבר הלא כל כך רחוק, עבודה של איתור הנזילה הייתה עבודה נרחבת ולא ממוקדת שכללה נזק והרס לבלטות ולקירות הבית. כלומר, על מנת למצוא את הנזילה, איש המקצוע חיפש בעיניו את הנזילה ולשם כך, נאלץ לחשוף את התוואי. עם זאת, הטכנולוגיה מאז התקדמה וכיום ניתן להנות ממכשירים מתקדמים שמאפשרים לאתר נזילות בלי לפתוח את הבית. בכך לא רק נחסכת הרבה עבודה לאיש המקצוע, אלא גם הרבה כסף עבור הלקוחות, שדרושים לתיקון אסטטי חיצוני שהוא ממוקד וקטן יותר. 

לטובת איתור הנזילה, אנשי מקצוע משתמשים כיום בכמה טכנולוגיות כשהבולטות שבהן הן המצלמה התרמית, חיישן הגז והמכשיר האקוסטי. 

מצלמה תרמית

עבודתה של המצלמה התרמית מבוססת על קרני אינפרה אדום, שיכולות לזהות חום מבעד לרצפות או הקירות. על כן, לקראת העבודה איש המקצוע יפתח את המים החמים, ככה שבאזור הסדק או הפיצוץ בצינור הזרימה תהווה אינדיקציה במצלמה לזרימה של חום ולמיקום הנזילה. החיסרון המשמעותי של המצלמה התרמית הוא הטווח הקצר שמאפיין אותה, שהופך אותה ליעילה במיוחד בתוך הבית אך לא בחצר הביתית, בה התשתית לרוב יותר עמוקה.

חיישן גז

חיישן הגז שימושי בעיקר בנזילות שמקורן בחצר הבית. במהלך העבודה האינסטלטור ירוקן את התשתית ממים ולאחר מכן ימלא אותה בחנקן. באמצעות מכשיר גז מיוחד, הוא יוכל לאתר דליפות של הגז במקומות בהם יש סדיקה או שבר בצינור. 

מכשיר אקוסטי

המכשיר האקוסטי דומה מעט באופיו לסטטוסקופ של הרופא ובאמצעותו להבחין ברחשים מתחת לפני השטח בצנרת. במכשיר מקרופונים רגישים במיוחד שניתן להצמיד לקיר, לרצפה או לאדמה שיאפשרו לזהות את קולות הטפטוף ובכך לאתר את מקור הנזילה. 

שאלות ותשובות

מחיר סטנדרטי לעבודת איתור נזילה לדירה עומד על 1400-2000 ש"ח. במידה ואתם גרים בבית עם חצר, תידרש גם בדיקה של תשתית הצנרת בחצר הבית. 

על מנת לגלות נזילה בהקדם, חשוב לשים לב לסימנים מחשידים כמו עלייה דרמטית בחשבונות המים וסימני רטיבות או עובש על הקירות.

מדובר בשאלה שתלויה במקרה. נדרש ביצוע של הערכה של הנכס והבעיה על מנת לבחור בטכניקה המתאימה. למשל, על אף שמצלמה תרמית נתפסת עבור רבים כאמצעי אמין המאפשר את האבחון המקיף ביותר, לעיתים לא מדובר בציוד האופטימלי לכל המקרים.

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו