איתור נזילה במצלמה טרמית

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיתור נזילה במצלמה טרמית, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
צוות איטום בגובה איטום קיר חיצוני

למה קשה כל כך לאתר את הנזילה?
למי מאיתנו זה לא קרה – חשבון המים התחיל לעלות, כתמי רטיבות מפתיעים הופיעו על הקירות והמסקנה הברורה הגיעה, יש נזילה.

עם זאת, למרות שאנחנו יודעים שיש נזילה בצנרת, במידה ואין פיצוץ ענקי והנזילה אינה גלויה, קשה להבין מהו המקור של הנזילה. בעבר הלא כל כך רחוק, על מנת לאתר נזילה סמויה נדרשה עבודת הרס משמעותית של הקירות ומרצפות הבית לטובת איתור פיזי של מקור הבעיה. מדובר בטכניקה לא מאוד יעילה, שמשאירה את בעל הבית עם נזק רב שדורש תיקון ועלויות עבודה משמעותיות. 

העולם השתכלל מאז וכיום ניתן להיעזר במגוון טכניקות לאיתור נזילות סמויות, כשאחת הבולטות שבהם לצד מכשיר הגז והמכשיר האקוסטי היא כמובן המצלמה הטרמית. באמצעות מצלמה טרמית ניתן לגלות את מקור הנזילה באופן סמוי שלא דורש הרס של תשתית תוך פרק זמן קצר ולתת מענה ממוקד יותר לבעיה. 

איך המצלמה הטרמית עובדת?

כשמה כן היא, המצלמה הטרמית עובדת על טכניקה של חום. למצלמה הטרמית יכולת להבחין בהפרשי טמפרטורה ולכן בשימוש בה נרצה להפעיל את המים החמים. לטובת איתור הנזילה, איש המקצוע יחמם את מי הצנרת  ובאמצעות המצלמה יעבור על תוואי התשתית. באופן כזה, ניתן יהיה למצוא בקלות את המים החמים שזורמים בצנרת וכמובן – את מקור הנזילה. בעת איתור מקור הנזילה, איש המקצוע יסמן את האזור הבעייתי ולאחר מכן ניתן להרים רצפות או לשבור אזור מסוים בקיר באופן נקודתי וללא הרס נרחב ולתקן את הנזילה. 

לאלו סימנים חשוב לשים לב על מנת לזהות נזילה?

זיהוי מהיר של נזילה משמעותי על מנת למנוע את החמרת הנזילה וכמובן של מורכבות העבודה. זיהוי הנזילה לפני החמרה צפוי לא רק לחסוך עבודה מסובכת, אלא במקרים רבים גם כסף. בין הסימנים שחשוב לשים לב אליהם בשביל לגלות נזילה ישנם רעשי זרימה, סימני לחות או נזקי מים בתקרה, הרצפות או הקירות, חשבון מים גבוה מהרגיל, חמימות נקודתית ברצפה או בקירות וסיבוב מהיר ולא פוסק של מד המים. במצב כזה חשוב שתזמינו איש מקצוע שבאמצעות מצלמה טרמית יאתר את מקור הנזילה באופן לא פולשני כך שניתן יהיה לפתור את הבעיה. 

שאלות ותשובות

המצלמה הטרמית מאפשרת בדיקה של התשתית ללא הרס ומציאת מקור הנזילה המדויק. באופן כזה ניתן למצוא את מקור הבעיה ולתת מענה לנזילה באופן מדויק. בנוסף, מדובר בבדיקה שהיא מהירה ושקטה כך שהיא לא תפריע לכם לסדר היום וחשוב לא פחות – המחיר. כיוון שהבדיקה היא בדיקה ללא הרס, היא למעשה חוסכת לכם לא מעט כסף עבור התיקונים שהיו נדרשים בעבור הרס מיותר.

המצלמה הטרמית כשמה כן היא, מאפשרת איתור של הפרשי טמפרטורה. כלומר, המצלמה לא תהיה מסוגלת לזהות נזילה של מים קרים. במקרים בהם לא ניתן לחמם את המים, יהיה קשה מאוד לאתר את מקור הנזילה. בנוסף, המצלמה הטרמית יכולה להתבצע עבור תשתיות שקרובות במרחק של כמה סנטימטרים לרצפה או לקיר בלבד – כשמדובר בנזילה בעומק, יש לבצע שימוש בשיטות אחרות כמו איתור נזילה בגז. 

מחיר של איתור נזילה באמצעות מצלמה טרמית עומד על 1200-2000 שקלים. חשוב לדעת שמדובר במחיר זול משמעותית מהמחיר אשר היה מלווה לתיקון בשיטות הרס בשיטות מיושנות יותר.  

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו