איתור נזילה בגז

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיתור נזילה בגז, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
צוות איטום בגובה איטום קיר חיצוני

מהי בכלל נזילה ואיך אפשר לגלות אותה?

נזילה בתשתית הצנרת, נוסף על כך שהיא מהווה מפגע נראותי לנכס שעשוי לבוא לידי ביטוי בסימני רטיבות ועובש, צפויה לפגוע בתשתית הרצפות והקירות ולייקר משמעותית את חשבונות המים. נזילה עשויה לנבוע מפיצוץ צינורות פנימיים, בלאי טבעי של התשתיות, בעיות איטום, חלודה, בעיות בתרמוסטט ועוד. במילים אחרות, גם בשימוש תקין בצנרת, בכל זאת יכולה לתפוס אותנו הבעיה הלא נעימה הזאת ולכן חשוב להיות עירניים.

על מנת למנוע החמרה במצב הנזילה ובהתאם למנוע את העלייה במורכבות והתמחור של העבודה עבור איש המקצוע, חשוב לתפוס את הנזילה בהקדם ולתת לה מענה מקצועי. שימו לב לעלייה חשודה בחשבונות המים החודשיים, עקבו אחרי סימנים מפתיעים על הקירות שצצו ביום בהיר אחד ובמידת הצורך – הזמינו איש מקצוע. 

מהו שירות איתור נזילה בגז?

איתור נזילה באמצעות גז היא ללא ספק השיטה הכי מדויקת שישנה כיום לטובת איתור של נזילות בבתים פרטיים ושימושית במיוחד עבור חצר הבית האהוב שלנו או הגינה. עבודת איתור הנזילה בגז נעשית באמצעות מכשיר טכנולוגי מתקדם שרגיש לנוכחות גז ומסוגל בכך להבחין בדליפה. במהלך העבודה, איש המקצוע ראשית ירוקן את תשתית הצנרת ממים וימלא אותה בתערובת של גז חנקן ומעט מימן. חשוב לדעת שמדובר בגזים בטיחותיים ולא רעילים ולכן ניתן להיות רגועים במהלך העבודה. כעת כשהגז הוחדר למערכת, איש המקצוע יסרוק את תשתית הצנרת באמצעות המכשיר, שיזהה את דליפת הגז ויאפשר למצוא במרחב את האזור הבעייתי בצנרת. 

עבודת איתור נזילה בגז היא עבודה אלגנטית, שמאפשרת מיפוי יעיל של מקור הנזילה ללא הרס נרחב לקירות ומרצפות הבית שלנו. באופן כזה, תיחסך לא רק לאיש המקצוע לא מעט טרחה, אלא גם ללקוח לא מעט כסף עבור תיקון עיצוב ונראות הבית לאחר העבודה. 

לאחר שאיש המקצוע יזהה את מקור הנזילה, כעת ניתן לתקן את הבעיה ולפתור אותה בלא נזק נרחב לתשתיות הבית. 

מתי נהוג להשתמש באיתור נזילה בגז?

לעומת מכשירים אחרים כמו מכשיר אקוסטי או מצלמה תרמית שמגיעים לעומק של מטרים בודדים, מכשיר איתור נזילה בגז מסוגל להגיע לעומק של יותר מעשרה מטרים מתחת לאדמה. בנוסף, המצלמה התרמית שימושית בעיקר לאיתור נזילות בצנרת מים חמים ולכן מתאימה לבית – כשמדובר בצנרת חיצונית שמושפעת מתנאי מזג האוויר המצלמה התרמית צפויה להיכשל בעבודת האיתור ולכן עדיף יהיה להשתמש גם במקרים כאלה במכשיר גז.

שאלות ותשובות

מכשיר הגז מותאם במיוחד לאיתור של נזילות בחצר הבית האהובה שלנו אבל בחלק מהמקרים, הצנרת מכוסה במשטח בטון או בריצוף שחוסם את הגז ומקשה על מציאת מקור הדליפה. במקרים רבים עדיין אפשר לפתור את הבעיה באמצעות קידוחים קטנים בין חריצי הריצוף, אך במקרים נדירים יותר נדרש פתרון אחר לטובת איתור הנזילה. 

מחיר סטנדרטי של עבודת איתור נזילה במכשיר גז עומדת על 1500-2000 ש"ח. דברים שיכולים להשפיע על התמחור ואף לייקר אותו הם גודל השטח או נגישות תנאי השטח. המחיר לא כולל את הטיפול בבעיית, אלא רק את האיתור שלה בתוואי התשתית.

חשוב לזהות נזילה בצנרת במהרה על מנת למנוע החמרה של הנזילה ואת מורכבות העבודה שהטיפול בה דורש. שימו לב לסימנים מחשידים כמו עלייה דרסטית בחשבונות המים או לחילופין סימני רטיבות או עובש על הקירות, שיכולים להעיד על בעיה של נזילה. במידה ויש לכם חשד שאכן יש בעיה של נזילה, בחנו את שעון המים – השאירו את הברזים סגורים ולאחר כרבע שעה בדקו אם היה שינוי בספירה בשעון.  במידה וישנו שינוי, ככל הנראה יש נזילה בתשתית. 

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו