איטום מרפסות

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיטום מרפסות, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
איטום מרפסת

איטום מרפסת מרוצפת ניתנת לביצוע ב-3 שיטות מומלצות. אז לפני ישיוצאים לדרך, בואו נכיר את השיטות, היתרונות, החסרונות ונבחר את השיטה המומלצת ביותר עבורכם.

כל השיטות לאיטום מרפסת מרוצפת

איטום מרפסת מרוצפת מבוצע על ידי 3 שיטות עיקריות. כל שיטה והייחודיות שלה, העלויות שלה והיתרונות והחסרונות אשר חשוב לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך.

שיטה 1: פירוק הריצוף, איטום מחדש וריצוף מחדש

בשיטה זו אנחנו בעצם מפרסים את כל הריצוף, כולל המילוי שמתחתיו, מבצעים עבודת איטום מחודשת ואז מרצפים מחדש את המרפסת. כמו שזה נשמע, שיטה זו מצריכה מאיתנו לא מעט עבודה, אבל שיטה זו מטפלת בבעיית הרטיבות במרפסת באופן מוחלט. איטום בשיטה זו יחזיק לכם לרוב עשור, ולעיתים אפילו שניים.

אז עם כל היתרונות הללו? למה שלא נבחר תמיד בשיטה זו? אז במקרה של שיטה זו, החיסרון הגדול ביותר הוא המחיר. לצד שיטות אחרות לאיטום המרפסת אשר לוקחות בחשבון רק את החומר + זמן העבודה של קבלן האיטום, בשיטה זו אנחנו לוקחים בחשבון עלויות נוספות כגון:

 • פירוק הריצוף הישן
 • פינוי הפסולת
 • רכישת אריחים חדשים והרכבתם
 • חומרי איטום
 • שעות עבודה

בנוסף למחיר, איטום בשיטה זו לוקח יותר זמן והוא יוצר עבורכם קצת יותר בלאגן ולכלוך כתוצאה מהחציבות.

במקרה זה, היתרונות עולים על החסרונות, שכן אם תשאלו את כל קבלני האיטום, שיטה זו תהיה המומלצת ביותר במקרה של איטום מרפסת.

שיטה 2: איטום על הריצוף הקיים + הרכבת שכבת ריצוף שניה

איטום מרפסותלאלו מכם המעוניינים לחסוך את עלויות הפירוק ופינוי הפסולת מהשיטה הראשונה, ניתן לבצע שכבת איטום נוספת מעליו. עם זאת, שיטה זו אינה מומלצת לכל המרפסות ויש 2 דברים עיקריים שחשוב לקחת בחשבון לפני שפונים לשיטה זו:

 • האם ניתן מבחינה הנדסית להוסיף עוד משקל על המרפסת? יש להיוועץ בהקשר עם זה עם קונסטרוקטור
 • האם ניתן להוסיף גובה נוסף למרפסת ועדיין מפלס המרפסת יהיה נמוך ממפלס הכניסה לבית

עקרונית, שיטה זו אינה מומלצת כלל וקבלני איטום מקצוענים לא יבצעו אותה, אך לשיטה זו יש את היתרון של החסכון המחיר. בפועל, מה שקורה זה ששיטה זו אינה מעלימה את המים שכבר חלחלו. מים אלו אינם ייעלמו והם עלולים לחלחל למקומות נוספים או להתאדות ולעוות את הריצוף הקיים.

בקיצור, שיטה זו אינה מומלצת בכלל!

שיטה 3: איטום המרצפות במרפסת בלבד

איטום מרפסתבשיטה האחרונה עושים שימוש בסור דיסק על מנת לפתוח את החריצים בין המרצפות, מנקים את המרפסת, מחכים שיתבייש ואז ממלאים את הרווחים שבין המרצפות ברובה אקרילית או אפוקסית. רובה אקילית אינה אוטמת את המים באופן מוחלט ולכן מעליה יש למרוח חומרים משחתיים שמטרתם לאטום את המרצפות באופן מוחלט.

יתרונות השיטה – עלויות ומהירות העבודה. המרפסת שלכם תהיה אטומה (גם אם לא באופן מושלם) תוך כמה שעות בודדות.

החסרון – מדובר בפתרון קומסטי וזמני בלבד. שיטה זו אינה פותרת את הבעיה של הרטיבות ואף עלולה להחמיר אותה. ברגע שאוטמים מחדש את המרצפות אנחנו בעצם אוטמים את המים וכולאים אותם מתחת לריצוף. החום הישראלי לא יפסח את המים הללוף יגרום להם להתאדות ואלו ינפחו את המשטח ויהרסו אותו לגמרי.

אם בכל זאת החלטתם להשתמש בשיטה זו, עשו שימוש בחומרים שלא ישנו את צבע המרצפות ויהיו עמידים בפני קרינת UV.

השלבים המרכזיים לאיטום מרפסות מרוצפות

בחלק זה, נסביר ונפרט על השלבים המרכזיים שנלקחים בחשבון בשיטה הראשונה שפירטנו והמלצנו.

 1. פירוק הריצוף הקיים – זהו השלב המלכלך והמבלגן ביותר בתהליך. בתהליך זה נחצוב בריצוף ונרים את הכל עד לחשיפת הבטון.
 2. יצירת דף הפרדה והכנה לאיטום – לפני שמתחילים לאטום, חשוב לבצע מספר הכנות שונות במרפסת:
  – מריחת שכבת פריימר אשר מחזקת את הקשרים בין החומרים האוטמים.
  – הכנת הרולקה אשר יוצרת החיבור בין הרצפה למעקה הקיר.
  – יצירת סף הפרדה
 3. איטום בשתי שכבות של יריעות ביטומניות – זהו החומר שאטום את חדירות המים. ישנן 2 סוגי יריעות: שחורות ולבנות. השחורות מתאימות לאיטום מרפסת ואילו הלבנות מתאימות לאיטום גגות.
  היריעות הביטומניות מגיעות בכמה עוביים – 4 ו 5 מ"מ. ככל שהיריעה עבה יותר ככה היא יעילה יותר.

כמה עולה איטום מרפסת?

חידוש רובה במרפסתמחיר איטום מרפסת מרוצפת תלוי בשיטת האיטום שבחרתם לפי הפירוט שציינו בראש הכתבה X גודל המרפסת. בנוסף, במידה והחלטתם לרצף מחדש את המרפסת צריך לדאוג לרכוש ריצוף חדש ולדאוג לפינוי הריצוף הישן. במידה ויש גישה נוחה מהמרפסת תוכלו להרכיב עליה "שרוול לפינוי פוסל" וכך מחיר הפינוי שלכם יוזל. לעומת זאת, במידה ותיאלצו להוריד את הריצוף במדרגות, מחיר הפינוי יעלה.

מחיר איטום מרוצפת הכוללת פירוק ופינוי ריצוף ישן, איטום חדש וכו, תעלה לכם בממוצע 700-1000 ₪ למ"ר.

במידה ותבחרו בשיטות השניה לאיטום המרפסת, תוכלו לחסוך 20% מעלות האיטום והשיטה השלישית והפחות יעילה תעלה לכם בערך 80-100 ₪ למ"ר.

מאילו קבלני איטום צריך להיזהר?

איטום מרפסת איכותי זה משהו שמודדים לאורך שנים ולא חסרים הרבה חאפרים שמבטיחים לכם חורף יבש אבל נעלמים עם הטיפה הראשונה שמופיעה.

אילו דברים חשוב לקחת בחשבון באיטום מפרסת מרוצפת

 • זיופים בחומרי האיטום – גם בחומרי האיטום (כן כן, זה נשמע מוזר) יש זיופים, כמו בכל שאר הענפים. אם אתם רוצים להיות בטוחים שלא קיבלתם חומר איטום מזויף, בקשו לראות תו תקן ובדקו את רוחב היריעה.
 • אחריות – קבלן איטום אמין לא יתן לכם בחיים פחות מ-10 שנות אחריות. במידה ובחרתם בשיטה השלישית, אל תצפו לאחריות (כבר אמרנו שזה רק פתרון קומסטי זמני).
 • התקנת נקז כפול – תפקידו של הנקז הוא לנקז את המים מ-2 המפלסים, המרפסת עצמה והמפלס שמתחת ליריעות. ההתקנה שלו חשובה להצלחת האיטום. קבלן שלא טורח להתקין אותו בעצם לא דואג לאטימת המרפסת.
 • חומרי איטום לא מתאימים – אם קבלן האיטום בוחר בשיטת איטום מרפסת כגון זפת או חומר אקרילי, אתם יכולים להבין מדובר שחוסר מקצועיות של הקבלן. במקרים של איטום מרפסת, חומר האיטום הטוב ביותר הוא היריעות הביטומניות.

שאלות בנושא איטום מרפסת

קודם צריך להבין את תפקיד כל מערכת איטום .

הראשונה היא התת רצפתי שמורכבת או מיריעות ביטומניות 4 מ"מ בשתי שכבות או מאיטום משכתי ברוב המקרים חומר במריחה או בהתזה גם בשתי שכבות .

תפקידה שבמקרה בכשל באיטום הריצפתי [מרצפת שבורה או רובה שבורה ] לא יחדרו מים רבים מה שיגרום נזק קשה לברזל הזיון המחזיק את המרפסת שלא טיפול .

תפקיד של מערכת האיטום העליונה שהיא כוללת את הרובה והריצוף לאפשר זרימה של מים למרזבים לכן מרפסת תקנית היא בעלת שיפוע .

לפני שאתם מחליטים לפרק מרפסת תבדקו אם הרובה לא חסרה או פגומה ואין ריצוף שבור.

מחיר עלות איטום מרפסת משתנה בהתאם לשיטת האיטום הנבחרת X גודל המרפסת במ"ר. המחיר הממוצע הוא 700-1000 ₪ למ"ר.

קבלן איטום אמין ואיכותי, שמאמין בעבודה שלו יספק לכם 10 שנות אחריות לאיטום המרפסת.

חשוב להבין כי איטום טוב עלול להחזיק לכם כ-2 עשורים אז אין סיבה לדאגה.

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו