איטום גגות מרוצפים

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיטום גגות מרוצפים, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
צוות איטום בגובה איטום קיר חיצוני

במה שונה איטום של גג מרוצף?

הבעיה העיקרית בגג מרוצף הוא שלעומת איטום של גג שטוח, גג רעפים או גג זפת לא ניתן להניח יריעה ביטומנית או לחילופין לבצע עבודות זיפות או סיוד. ולכן נשאלת השאלה – כיצד ניתן לאטום גגות מרוצפים? ובכן, התשובה תלויה בראש ובראשונה, בהיקף של הבעיה שיש בגג. כשמדובר בנזילה נקודתית שמקורה ניתן לגילוי בקלות, איטום ספציפי בריצוף יכול לפתור את הבעיה. עם זאת, כשמדובר בגג מוצף או גג שסובל ממספר מוקדי נזילה, תידרש עבודה מורכבת יותר. עבודה על גג עם נזילה משמעותית ומורכבת, תדרוש הרמה של הריצוף ואיטום מתחתיו. כלומר, הריצוף הקיים על הגג יורם, יונח חומר האיטום ותיעשה עבודת ריצוף מחודשת לגג כולו. אז נכון, מדובר בעבודה מסובכת, יקרה וכזו שתיצור לא מעט בלגן – אבל בטווח הארוך, זוהי האופציה האידיאלית שתאפשר לכם להנות מחורף נטול נזילות. נציין שניתן לבצע עבודת איטום ללא הרמת ריצוף גם במקרים מורכבים יותר, אך זו צפויה להביא לתוצאות פחות טובות ואמינות.

איך נעשית עבודת האיטום?

המקרה הפשוט – ללא הרמת הריצוף

ראשית, איש המקצוע יתחיל במציאת מקור הנזילה על מנת לבצע איטום נקודתי. לאחר שנמצאה הנקודה הבעייתית, קבלן האיטום יתחיל בהנחה של רובה במרצפות באזור הנזילה ויאטום את החריצים בינהם. כעת לאחר השלמת מריחת הרובה, איש המקצוע ימרח חומרי איטום אקריליים על גבי הריצוף, כשתי שכבוש. לאחר התייבשות חומר האיטום, נגמרה העבודה.

המקרה המורכב – עבודה המערבת הרמה של הריצוף

ראשית, איש המקצוע יתחיל בפינוי הגג וניקוי הגג במלואו. לאחר מכן יתבצע פירוק ריצוף הגג ושליפת מילוי החול שנמצא מתחת לרצפות. איש המקצוע בהמשך יבדוק את שיפועי המרזבים ובמידת הצורך ייצור שיפוע שיאפשר מעבר מים למרזב באופן נגיש ונוח. לבסוף, קבלן האיטום יתחיל בביצוע עבודת האיטום. עבודת האיטום במרבית המקרים תתבצע באמצעות יריעות ביטומניות, איטום עמיד וחזק שמרבית הקבלנים ככל הנראה צפויים להציע. אפשרות נוספת היא מריחה של זפת, שהיא אופציה אמנם זולה יותר אך בהתאם פחות עמידה. היריות יפרשו בשתי שכבות ויודבקו לקרקע ומחכים שהאיטום יושב במקום. איש המקצוע יבחן את התמודדות הגג עם הצפה בטווח של 72 שעות ולבסוף, יניח בד וסומסום אשר מעליו ירצף הגג מחדש.

שאלות ותשובות

מחיר עבודת האיטום משתנה בהתאם לסוג העבודה (הרמת ריצוף או ללא הרמה) וכמובן מושפע מגודל הגג. באופן סטנדרטי, מחיר איטום על גביי הריצוף עומד 100-180 ש"ח למ"ר ומחיר של איטום שכולל את הרמת הריצוף עומד על 700-1200 ש"ח למ"ר.

במקרים פשוטים נהוג לאטום את הגג ללא הרמה של הריצוף, באמצעות חומרי איטום אקריליים. במצבים מורכבים נהוג לבצע עבודה שמערבת הרמה של הריצוף תוך שימוש ביריעות ביטומניות. אפשרות נוספת היא שימוש בזפת. מדובר באופציה שהיא אמנם זולה יותר, אך תעניק לכם תוצאות פחות טובות.

מי שיקבע את שיטת האיטום הוא קבלן האיטום שלכם או יועץ איטום שיספק לכם את חוות הדעת המקצועית שלו. במיוחד לשם כך הם נמצאים. 

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו