איטום גג בטון

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיטום גג בטון, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
איטום גג בטון

זה נכון שגגות ישנים נוטים לדליפה כיוון שהם לרוב חלשים יותר, אך דליפות יכולות לקרות גם בגגות בטון חדשים. הסכנה העיקרית שנובעת מהדליפה היא התפתחות של עובש עקב חלחול המים לתוך בטון המבנה ונזקים פוטנציאליים בתשתיות המבנה בינהן תשתיות החשמל.

איטום גג בטון היא דרך יעילה במיוחד לשמירה על הגג אטום ובכך לטפל בדליפות ואף למנוע דליפות עתידיות.

ישנן מגוון טכניקות של איטום גג בטון ואלה משתנות במחיר, סוג חומר האיטום ומשך העבודה. לכן, במצב של נזילה גם כשמדובר בבטון חדש וגם כשמדובר בבטון ישן חשוב להיעזר בחברת איטום או יועץ איטום שיוכל לעזור לכם להבין אלו אפשרויות עומדות על הפרק. איש המקצוע ייקח בחשבון את גילו של גג הבטון, השיפועים, ואיכות החומר.

איטום גג משופע

במקרים בהם מדובר בגג משופע, לא ניתן פשוט לצקת בטון לטובת האיטום עקב בעיות של היתרים ומשקל ולכן יש צורך להיעזר חומרים מתאימים אחרים. החומר הרלוונטי ביותר לאיטום של גג בטון משופע הוא בטקל, חומר שדומה לבטון ביציבותו ובעמידותו למים, אך מנגד חלש ושוקל פחות מבטון טיפוסי. מדובר בפתרון שהוא אידיאלי לגגות משופעים מבטון, אך חשוב לדעת שבטקל לא יתאים לאיטום גגות שעשויים מעץ, אסבסט, ברזל וגגות רעפים.

איטום גגות מבטון חשוף

איטום גג מבטון חשוףגגות שעשויים מבטון חשוף מאתגרים יותר לאטימה ולכן מריחה של חומרי איטום שונים בינהם זפת קרה פשוט לא יספיקו. לכן חשוב לבצע שימוש ביריעות ביטומניות שיכולות לתת מענה. יריעות ביטומניות הן יקרות יותר אך יכולות לספק מעטפת איכותית לגג בתצורה של שכבה אטומה והרמטית שתספק לו הגנה מירבית. המעטפת איכותית במיוחד כיוון שביכולת היריעות הביטומניות לספק מעטפת לגג מבלי להשאיר פתחים או פגמים ובכך לעטוף את הגג במלואו.  

בידוד מפני חום

במידה והייתם מעוניינים ליצור בידוד מפני חום בגג במהלך האיטום דעו שהדבר אפשרי. הבידוד נעשה במקרים של גג שטוח בטכניקות איכותיות בינהן איטום הפוך. במהלך תהליך האיטום ההפוך נעשה שיטוח מהמורות הגג עם בטקל לקבלת גג משוטח ומיושר ולאחר מכן יצירת שכבת בידוד באמצעות לוחות קלקר. ישנן טכניקות מורכבות פחות שמתאימות גם לגגות בטון משופעים בינהן או הלבנה של הגג.

כמה עולה לאטום גג בטון?

האמת היא אין תשובה נכונה אחת לשאלה הזאת, כיוון שבראש ובראשונה התמחור מושפע כמובן מגודל הגג. בשביל לסבר לכם את האוזן, ניקח דוגמא של גג בטון בגודל של 100 מ"ר. עבודת איטום גג בטון באמצעות זפת חמה עומדת על 5500-6800 ש"ח עבור הגג כולו כולל תיקונים במידת הצורך. שילוב של יריעות ביטומניות בעבודת האטימה מעלה את המחיר ל-65-100 ש"ח עבור מטר. כשמדובר בעבודת בידוד תרמי המחיר עומד על 50-60 ש"ח למטר מרובע. טיפול בגג משופע באמצעות יציקה של בטקל עומד על 500-800 ש"ח עבור טיפול ממוקד – כשמדובר בגג בטון מיושן לעיתים נדרשת עבודת חיזוק וחידוש של הבטון באמצעות הוספה של שכבת בטון דקה, מה שיכול להעלות את מחיר העבודה ב-20-35 שקלים. עבודה מושפעת מסוג

שאלות ותשובות בנושא איטום גג בטון

כאמור, גגות בטון ישנים נוטים יותר לבלאי טבעי וסדקים מאשר גג חדש. הדבר יתבטא כמובן בתמחור גבוה יותר בעבודה על גג ישן ובסוג חומרי האיטום בהם איש המקצוע יחליט לבצע שימוש. בנוסף, בחלק מהמקרים כשמדובר בגג ישן יש צורף לשפץ את הגג ולחזק אותו לפני ביצוע האטימה.

ישנן מגוון טכניקות שמשמשות לאיטום גג מבטון. לרוב נעשה שימוש ביריעות ביטומניות, אך בטכניקות נוספות נעשה שימוש בבטקל, זפת ועוד.

היעדר איטום איכותי יביא לרטיבות מחודשת בגג הבטון, שכאמור בהתאם צפויה להביא לעובש ונזק לתשתיות בינהן תשתיות החשמל של המבנה. יש חשיבות להיעזרות באיש מקצוע איכותי על מנת שיתקבלו התוצאות הטובות ביותר.

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו