איטום גג בית משותף

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיטום גג בית משותף, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
צוות איטום בגובה איטום קיר חיצוני

איטום של גג מבנה, במקרה הזה גג הבית המשותף שבו אתם גרים, נועד בראש ובראשנה להעניק לגג של הבניין שכבת הגנה מבודדת מפני רטיבות ולמנוע חדירה של מי הגשמים לשכבות של הגג באמצעות ניקוז איכותי.

משך החיים של שכבת האיטום צפוי להתקצר באופן משמעותי במידה ולא מתבצעת תחזוקה שוטפת לעבודת האיטום או לחילופין, במצבים בהם נעשה בגג שימוש לא תקני. עם הזמן הפגמים הקטנים שנוצרו בשכבות האיטום יגדלו ואם לא תתפסו את הבעיה בזמן – תצטרכו להזמין איש מקצוע שיחליף עבורכם את שכבת האיטום כולה, הוצאה כספית שהיא משמעותית.

במילים אחרות, יש משמעות יתרה לביצוע תחזוקה שוטפת לאיטום גג הבית המשותף שלכם כך שתוכלו לא רק למנוע צרות שיכולות להגיע, אלא גם במידה ואלה צצו – לתפוס אותן בזמן. 

במידה ויש חשד אין חשד

לא צריך לחכות למצב של נזילה משמעותית בשביל להזמין איש מקצוע – חשוב לפתור את הבעיה כשהיא עוד לא חמורה. שימו לב לנוכחות של שלוליות מים עומדים על הגג, סימני שלוליות שהתאדו או נוכחות מוגברת של חרקים בינהם יתושים וברחשים, שנמשכו למקור הרטיבות. בנוסף, במידה ובדירה שלכם מתחילים לעלות סימנים של רטיבות כמו פטריות עובש, ייתכן והדבר נובע מבעיית איטום של גג הבית המשותף. 

דאגו לבדיקה תקופתית

בדיקה של איטום גג הבית המשותף שלכם צריכה לא להיעשות רק במצב שבו יש נזילה, אלא כבר הרבה לפני כן. בדיקת הגג צריכה להתבצע באופן תקופתי, לפחות פעמיים בשנה – בימי הקיץ החמים ובסתיו, ממש לפני תחילת החורף, בשביל שלא תיתפסו לא מוכנים בימים הגשומים. במהלך הבדיקה, קבלן האיטום יאתר תקלות בשכבת האיטום במידה וישנן, אזורים בהם חומר האיטום לא מוגן מהשמש ובמידת הצורך יחזק את האיטום הנוכחי באזורים בהם יש פוטנציאל להתפתחות של פגם. 

איזה שיטות נהוגות לאיטום גג בית משותף?

ישנן כמה שיטות לאיטום של גג בית משותף, כאשר הבולטות בהן הן איטום באמצעות יריעות ביטומניות ועבודת זיפות של הגג. איטום באמצעות יריעות ביטומניות נעשה באמצעות פריסה והלחמה של יריעות לגג. היריעות הביטומניות עמידות לתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו חום, קור ולחות. אפשרות זולה יותר שדורשת עם זאת תחזוקה יותר תכופה היא עבודת זיפות של הגג. האיטום בעבודת זיפות גם מעניק פתרון איכותי, אך יחזיק פחות זמן, לתקופה של שנתיים עד שלוש שנים. זאת לעומת עבודה עם יריעות ביטומניות שיכולה להחזיק מעל לעשור. 

חשוב לדעת שישנן שיטות איטום נוספות ושיטת האיטום המתאימה עבור הטיפול בנכס המשותף היא כזו שתתאים למצב גג הבניין שלכם. לכן, חשוב לבחור בקבלן איטום מקצועי שיוכל לתת לכם מענה איכותי לבעיה. 

שאלות ותשובות

כשמדובר בנכס משותף, הגג הוא אזור אפור מבחינת תחום האחריות של הדיירים או כך לפחות מרגיש עבור רבים מאיתנו. עם זאת, לפי חוק המקרקעין, כל חלקי הבית המשותף מלבד הדירות, הם רכוש משותף של דרי הנכס. כלומר, האחריות על תשלום וביצוע עבודת האיטום לא קיימת על דיירי הקומה האחרונה בבד, אלא על דיירי הבניין כולו.

עלות האיטום משתנה לפי גודל הגג ושיטת האיטום בה נעשה שימוש. עבודת איטום ביריעות ביטומניות עומד על 65-100 ש"ח למ"ר. כשמדובר בעבודת זיפות של גג גדול מ-100 מ"ר המחיר עומד על 25-70 ש"ח למ"ר ובגגות קטנים על 3000-6000 ש"ח. 

ממש לא תמיד יש צורך לבצע איטום מחדש של כל הגג, בחלק מהמקרים יספיק איטום נקודתי שהוא לרוב מוצע בתעריף נמוך יותר ויחסוך לכם לא מעט כסף. במידה ואתם תוהים אם לגשת לשירות של איטום נקודתי או איטום נרחב של הגג כולו, מומלץ להיעזר עם כמה חברות איטום שייתנו לכם את חוות דעתם. 

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו