איטום גג אסבסט

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיטום גג אסבסט, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
צוות איטום בגובה איטום קיר חיצוני
גג האסבסט נפוץ כיום בעיקר במבנים ישנים ומתחמי חקלאות, רפתות ואף בתי עסק. בעבר הלא כל כך רחוק, האסבסט כחומר גלם עמיד ומבודד, היווה בסיס אידיאלי לטובת בנייה של גגות. במרוצת הזמן התגלה שמדובר בחומר גלם בעייתי לגגות מבחינה בריאותית, כיוון שהחומר משחרר לאוויר חלקיקים שעשויים לגרום לחולי. עם זאת, גם אם ברשותכם מבנה עם גג אסבסט, חשוב לשמור על רוגע – אסבסט מתוחזק ונטול סדקים לא אמור להוות סכנה בריאותית. מנגד, המשמעות העיקרית של הדבר הוא שתחזוקה טובה של גג האסבסט שלכם היא הכרחית לא רק על מנת למנוע נזילות, אלא גם בשביל לשמור על בריאותכם האישית.

איך אוטמים גג אסבסט?

לפני תחילת עבודת האיטום, נדרשת בדיקה של מצב הגג. במהלך בדיקת האיטום אנשי המקצוע יבחנו היכן ישנה נזילה ובאלו מאזורי הגג, ישנו שבר, סדיקה או נזק. חשוב לא פחות, אנשי המקצוע יבחנו מצב של חשש מקריסה של הגג נוכח משקל. רק לאחר הבדיקות האלה, קבלן האיטום יוכל להתחיל בעבודה וירטיב את הגג, יבחן את הברגים והחלקים שסובלים מחלודה וימרח לאורך שטח הגג שכבת איטום בהתזה או מריחה ידנית. על מנת להשלים את העבודה נדרשות שתי שכבות איטום לפחות. תהליך הצביעה מאפשר את מניעת התפוררות האסבסט והפיזור הרעיל שלו באוויר.

חשוב לבחור באיש מקצוע מורשה

כאשר אתם נעזרים באיש מקצוע שיבצע עבורכם עבודה של איטום גג אסבסט, חשוב שתבחרו באיש מקצוע שמכיר את התחום מקרוב ומחזיק ברישיון שמתאים לעבודה. לקראת העבודה איש המקצוע יידרש להנפיק את האישור המתאים לעבודה ורק לאחר מכן, יוכל להתחיל באיטום. כאשר מדובר בעבודות ממוקדות וקטנות יותר, לעיתים לא נדרש אישור.

שאלות ותשובות

תמחור העבודה מושפע בראש ובראשונה מגודל הגג ולכן, במרבית המקרים התמחור יהיה לפי מ"ר ולא פר פרויקט. המחיר לפי מ"ר עומד על 55-110 ש"ח וככל שמדובר בגג גדול יותר, התמחור פר מ"ר בהתאמה ירד. שימו לב שלא לבחור באיש המקצוע הזול ביותר, על אף שהתמחור עשוי להיות אטרקטיבי – ישנם אנשי מקצוע ללא הכשרה ורישיון שמציעים את שירותיהם ללא הידע המקדים הנדרש ולכן מציעים את עצמם בזול. 

שימוש ביריעות PVC או יריעות ביטומניות אמנם אידיאליות לעבודת איטום של גגות מסוגים אחרים, אך במקרה של גגות אסבסט, היריעות לא יסייעו בנטרול סיבי האסבסט. לכן חשוב לבחור באיש מקצוע שמכיר את מגוון שיטות האיטום השונות.

לעומת גגות אחרים בהם חשיבות האיטום המרכזית היא מניעת נזילות ושמירה על המבנה מפני חום, כשמדובר בגג אסבסט האיטום שומר גם על בריאות הנוכחים בנכס. חשוב שלא לחכות לנזילה על מנת לאטום את גג האסבסט אלא להיעזר באיש המקצוע מבעוד מועד. 

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו