איטום גגות

אנו בפרויקטים 2000 מומחים לאיטום גגות, עם מעל 14 שנות ניסיון, צוות מקצועי וטכנולוגיה מתקדמת שמסייעת לנו להביא לכם את התוצאה הטובה ביותר.
איטום גגות

איטום גגות זו פעולה שניתן לבצע במספר שיטות שונות. פעולה זו תבוצע על ידי קבלן איטום מוסמך שיגיע למקום ויבחן לפי סוג הגג את שיטת האיטום הטובה והמומלצת ביותר.

אז לפני שיוצאים לתהליך איטום גגות, הכנו עבורכם מדריך מקיף ומפורט שיסביר על השיטות, אילו שיטות מתאימות לסוגי הגגות השונים, מה חשוב באמת לדעת לפני התהליך ואיך תזהרו מקבלני איטום מפוקפקים.

מה חשוב לדעת לפני איטום הגג

מתי כדאי לבצע עבודת איטום גג?

כמו הרבה דברים בחיים האלה, הכל זה עניין של תזמון. זה נכון גם במקרה של איטום גגות. עבודת איטום מומלצת כמובן לביצוע הרבה לפני שאתם מתחילים להרגיש את הטיפות והרטיבות בתוך הבית.

החורף היא התקופה המבוקשת ביותר לעבודת האיטום, בהתאם לכך מחירי האיטום מזנקים בתקופת החורף, אך חשוב להבין כי ההמלצה היא לבצע את עבודת האיטום דווקא בקיץ או בתחילת הסתיו במידה ואפשר. ככה אתם גם יכולים לחסוך כסף וגם למנוע בעיות רטיבות.

חומרים דומים מתאימים זה לזה

באיטום גג, חייבת להיות התאמה בין החומרים על מנת שתהליך האיטום יצלח. חומר ביטומני ישמך לחומר ביטומני וידחה חומר פלסטי וכך הלאה. למה אנחנו מספרים לך את זה? כי חשוב מאוד להכיר את התשתית הקיימת בגג שלכם על מנת להתאים את החומר הטוב ביותר.

אם לדוגמה הגג שלכם עבר תהליך איטום בחומרים אקריליים לפני שנים והיום אתם מעדיפים לבצע את האיטום דווקא ביריעות ביטומניות, אתם זורקים את הכסף שלכם לפח, כיוון שהחומר לא יקשר בצורה טובה ועם הזמן יווצרו ביניהם רווחים שיפגמו באיכות האיטום. במקרה זה, יש לבחור חומר ביטומני כמו זפת ועל כך נרחיב בהמשך המדריך.

הכינו את הגג שלכם לעבודת האיטום

הכנת הגג לפני איטוםלא משנה מהי שיטת האיטום שבחרתם ללכת איתה, חשוב מאוד להכין את הגג שלכם לפעולת האיטום .אז איך עושים את זה?

 1. ניקיון יסודי של הגג כולל הרמה של שאריות האיטום הישן.
 2. הרמת הדודים, המרזבים והמזגנים מהגג.

חשוב מאוד לעקוב אחרי עבודתו של קבלן האיטום ולוודא הכנה נכונה של הגג. ישנם קבלנים הנוטים לחפף בעבודה, מה שיוצר חורים, בועות אוויר, רווחים ומפגעים אחרים, הפוגעים בטיב העבודה.

שיטות מומלצות לאיטום גגות

באיטום גגות יש חוק שחשוב מאוד לזכור – לא צריך לבחור את השיטה הקלה ביותר או את החומר היקר ביותר, צריך לבחור את החומר הנכון לאיטום הגג שלכם – זה מה שיהפוך את האיטום שלכם לאפקטיבי ואיכותי.

אז איך יודעים מהו החומר הנכון לאיטום הגג? בשביל זה אנחנו כאן!

יריעות ביטומניות לאיטום הגג

איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות היא השיטה המובילה והיעילה ביותר. עם זאת, שיטה זו לא תמיד מתאפשרת ליישום.

עבודת האיטום מתבצעת על ידי הלחמת יריעות זו לזו ולקצוות הגג ובכך נוצר מעין שטיח המכסה את הגג כולו. איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות ייעשה ב-3 מקרים:

 1. על גבי גג שעבר תהליך זיפות בעבר.
 2. שכבה נוספת של יריעות חדשות.
 3. גל גבי בטון חשוף וחדש.

במידה ואתם מתכוונים לרצף את הגג לאחר עבודת האיטום, אין משמעות לצבע היריעות, אך במידה ואין בכוונתכם לרצף את הגג, שימו לב כי קבלן האיטום משתמש ביריעות לבנות (אפורות). יריעות אלו מצופות בחומר הנקרא אגרגט, אשר מגן עליהן מפני נזקי השמש.

כמה זה עולה לנו?

מחיר איטום ביריעות ביטומניות משתנה בהתאם לגודל הגג. ככל שהגג גדול יותר, המחיר למטר ירד. ככל שהגג מכיל מכשולים רבים יותר, הדורשים עבודה רבה יותר בפירוקם והרכבתם מחדש לאחר האיטום, המחיר יעלה וכן האלה.

איתנו, בפרויקטים 2000, תקבלו 10 שנות אחריות על איטום הגג ביריעות ביטומניות.

למידע נוסף על איטום ביריעות ביטומניות >>

איטום גג באמצעות זפת

זיפות גגאותה זפת שחורה שאנו מכירים מאז ומעולם, אשר נחשבת לשיטה מאוד מיושנת, עדיין נחשבת לאחת השיטות הנפוצות והיעילות לאיטום גג. שיטה זו מתאימה במיוחד לגגות עמוסים במכשולים כגון דודים, קולטי שמש, מזגנים וציוד נוסף.

מחירו הנמוך של הזפת, הפכה שיטה זו לנפוצה בבניני מגורים גדולים. עלות הזפת נמוך כמעט ב-50% ממחירן של היריעות הביטומניות, אך כך גם איכות האיטום.

החסרון הגדול ביותר בשיטה זו היא שנדרשת עבודת תחזוקה שניתית על מנת לשמור על האיטום לאורך שנים. רוב קבלני האיטום ממליצים לזפת את הגג אחת ל3-5 שנים. צבע הזפת הוא שחור ובמידה והוא לא יתחוזק כמו שצריך הוא יסדק מחום השמש, ואז הנזילה בבתיכם תחזור.

בפועל, עבודת התחזוקה לאורך השנים מתקזזת עם העלות הנמוכה ביחס ליריעות הביטומניות ולכן ההמלצה, במידת האפשר, לאטום את הגג ביריעות ביטומניות.

למידע נוסף על איטום בזפת >>

חומרים אקריליים לאיטום גגות

איטום גגות בחומרים אקרילייםחומרים אקריליים הינם חומרים פלסטיים לבנים הניתנים למריחה או התזה על הגג. חומרים אלה מתאימים בעיקר לגגות קטנים או גגות חדשים שלא בוצעה עליהם עבודת איטום בעבר.

עלות איטום בשיטה זו זולה לרוב ב-15% משיטת האיטום ביריעות, אך חשוב מאוד לשים לב כי שיטה זו אינה מתאימה בגגות אשר ניקוז המים בהם אינו מושלם, כיוון שמים עומדים עלולים לגרום לחומרים אלה להתקלף.

מה השאלות שצריך לשאול קבלן איטום לפני תחילת איטום הגג ? 

באיזה סוג גג מדובר ?

כיום בישראל יש 4 סוגי גגות נפוצים :

 • גג מבטון הנפוץ ביותר .
 • גג רעפים נפוץ בווילות ובאזורים כפרים .
 • גג אסבסד פחות נפוץ אבל עדין קיים .
 • גג פנל מבודד או פח איזכורית יותר בתוספות בניה ומחסנים.

מה חומר האיטום הקיים כרגע על הגג ?

קבלן איטום אמור להכיר שיטות איטום רבות ולהתאים  חומר ושיטה לתשתית הקיימת לא תמיד כדי להסיר את האיטום הקיים לפעמים כדי לתקן ולאטום בשיטה אחרת בעלת היתרונות אחרים מהשיטה הראשונה ולהרוויח שתי מערכות איטום .

האם הנזילה במספר מוקדים ומה מיקום מוקדי הנזילה ?

כשמדובר בגג גדול ויש מוקד אחד או שלושה מוקדים של נזילה ומערכת איטום חדשה יחסית עדיף לפעמים לעשות תיקון נקודתי איש מקצוע אמיתי איתן אחריות שיותר משנה על עבודת התיקון וזה יחזיק שנים רבות .

אם הנזילה בקרבת מרזב צריך לבדוק את המרזב עצמו יכול להיות כשל במרזב ואז עבודת האיטום לא נחוצה לפני אלא רק לאחר תיקון המרזב .

במקרים רבים במקרה של חדירת מים הצמודה לקיר חיצוני בבדיקה ויזואלית פשוטה אפשר לראות סדקים או טייח מתפורר בקיר החיצוני בתפר שבין רצפת הגג לקיר  ולחסוך איטום סרק של הגג .

כמה דודים ומזגנים יש על הגג?

גג בעל כמות גדולה של אלמנטים ביחס לשטח לא מתאים לאיטום ביריעות ביטומניות כי לא תמיד יש אפשרות להזיז קולטים ודודים ישנים שיטות איטום מומלצות מתאימות יותר לגג המבנה שרק אוטם מוסמך ידע להמליץ .

רוצים לדעת אם קבלן האיטום מקצועי או לא תשאלו אותו שאלה אחת.

מה ההבדל בין חומר איטום לדבק?

התשובה לשאלה 

רוב חומרי האיטום מרכבים דבקים כדי להדבק לתשתית חומר איטום זה חומר ייעודי למניעת חדירת מים שאמור לעמוד במצבי קיצון של חשיפה לתנאים מסוימים .

 1. איטום גג בקרינת השמש קרינת uv .
 2. בחדרי רחצה בכלורידים חומרי ניקוי חזקים .
 3.  Ph    רמות חומציות שונות בקרקע באיטום תת קרקעי של יסודות מבנים.
 4. 5000 מעלות איטום סביב ערובות . 

שאלות בנושא איטום גגות

עבודת האיטום היא עבודה קשה ומי שרוצה לשמור על עובדים מקצועיים אם ניסיון וידע רב חייב לשלם בהתאם יש לזכור שמנהל עבודה באיטום הוא כמו כל מנהל עבודה בענף הבניה ושמנהל טוב תמיד דורש שכר גבוהה .

כיום חומרי האיטום ועלות השינוע גבהות . מומלץ לקחת קבלן איטום בעל תעודת הסמכה ושמופיעה בכמה אתרים הגובים ואוספים חוות דעת אמיתיות.

המוניטין של חברת פרויקטים 2000 נבנה לאורך שנים וקיבל תעודה מאמנת השירות הישראלי על איכות .

משך תקופת האחריות תלויה בסוג החומר שאיתו אוטמים את הגג. ככל שהחומר איכותי יותר כך תקופת האחריות תהיה ארוכה יותר. ביריעות הביטומניות תקבלו מאיתנו 10 שנות אחריות לאיטום הגג, לעומת שיטות שונות כגון איטום בזפת, אשר משך תקופת האחריות שלה קטנה יותר.

שתי סוגים של יריעות ביטומניות קיימים בשוק ואת שתיים ניתן לקבל בשתי עוביים שונים למטרות שונות.

הראשון sbs  יריעות עלו יכול להתמודד אם חום וקור קיצוני מדבר סערה ואלסקה  לכן אין חשיבות לכך באמת בישראל מינוס 50 לא היה ולא היה בארץ הקודש .

אבל תמיד אפשר לגבות יותר כסף על השימוש באם השני  app  יריעות עלו טובות ויותר נוחות לעבודה ויותר זולות  בשקלים בודדים .

העובי כן חשוב נשמע מצחיק אבל בתקן הישראלי יש הוראות מפורשות ומחשבה רבה  באיזה עובי יריעה משתמשים לכל תשתית .

לגגות משתמשים ביריעות 5 מ"מ כי יש חשש מפגיעה מכנית של אנשי מקצוע העובדים על הגג ולמרפסות משתמשים ביריעות 4 מ"מ בשתי שכבות שתי הערב שהתפרים של השכבה הראשונה והשנייה מנוגדים  המטרה ליצור שתי מערכות איטום נפרדות אחת על השנייה המתגברות על החולייה החלשה באיטום ביריעות שהיא התפרים .

התקן לוקח בחשבון שנזילה במרפסת או בגג מרוצף יגרור עבודות ועליות כבדות של פירוק ריצוף .

דברים שהרבה קבלני איטום לא יגידו לכם מחוסר ידע או מרצון למקסם רווחים .

 • אסור לרתך יריעה  ביטומנית חדשה על ישנה דבר זה יכול לגרום לנתק של היריעה התחתונה מהתשתית . אבל הרבה קבלנים איתנו מחיר נמוך ויעדיפו להשאיר את הישנה ולא לעבוד קשה על פירוק ופינוי .
 • רוב בעיות האיטום במרפסת מרוצפות מתחילות ומסתימות בחידוש רובה . קבלני איטום שאם גם קבלני שיפוצים יגידו לכם לפרק  את כל המרפסת כי זה יותר רווחי מרובה .

שאלה זו עולה אלפי פעמים והתשובה תלויה בבעיה הגורמת לחדירת המים .

הגגן יודע לבנות גגות רעפים ולעשות תיקוני קורות עץ ולהחליף את הרעפים השבורים .

איש איטום המתמחה בגגות רעפים יודע לפתור בעיות איטום של חיבור בין תשתיות גג הרעפים למבנה או למרזבים ותיקון איטום ברוכבים שאם רעפים עגולים בצלעות הגג הזקוקים לחידוש כול כמה שנים .

אין שיטה מומלצת, יש שיטה מתאימה לגג שלכם.

באופן כללי, השיטה היעילה ביותר היא באמצעות יריעות ביטומניות, אך לא תמיד ניתן לבחור בשיטה זו ולכן ניאלץ לבחור בשיטות אחרות לביצוע עבודת האיטום.

במידה ועושים את עבודת האיטום בצורה מקצועית ונכונה, איטום הגג יכול להחזיק לכם שנים רבות. זה תלוי במשתנים נוספים כגון גודל הגג ושיטת האיטום שנבחרה.

מחיר איטום למטר משתנה לפי שיטת האיטום שנבחרה כפול גודל הגג במטרים. עלות איטום נעה בין 25 ₪ ל 150₪ למטר מרובע.

איזורי שירות

הלקוחות שלנו ממליצים עלינו