איטום גגות יצאת צדיק

איטום גגות היא עבודה משמעותית בשמירה על הבית מפני נזקי הגשם ומטרתו היא ניקוז טוב של מי הגשם ומניעה של חלחול מי גשמים משטחו של גג הבית לתוך קירות המבנה.

בעיות באיטום יכולות להוביל בסופו של דבר לפגעים נראותיים במבנה, החלשה של התשתית ולעיתים אף סכנה בריאותית נוכח יצירה של עובש וטחב. ולכן, שמירה על הגג מנזקי נזילה אפשריים באמצעות עבודת איטום איכותית צפויה לשמור על איכות החיים של דיירי הבית ולמנוע בעיות שעשויות לצוץ בימי החורף הקרים.

אז מתי נהוג להיעזר בעבודת איטום לגגות?

כשיש חשד אין חשד

במידה ואתם חושדים בהימצאות של נזילה בגג, חשוב לדעת שנדרש לטפל בבעיה במיידי. הזנחה של הבעיה עשויה לגרום להחמרה של הנזילה ובהתאם גם למורכבות הטיפול ועלות העבודה. עם זאת, יש כמה סממנים שיכולים לרמוז על היתכנות של בעיה בהם טפטוף מתקרת המבנה, סימני עובש או קילופים ועלייה משמעותית בחשבון המים.

במצב כזה, חשוב להיעזר באיש מקצוע במיידי ולדאוג לעבודת איטום בהקדם.

למידע נוסף על איטום גגות

עדיף להקדים תרופה למכה

על אף שנהוג להיעזר בקבלן איטום במצב של נזילה, חשוב לדעת שאין צורך להמתין לבואם של סימנים מעידים שמאותתים על נוכחות של בעיה משמעותית על מנת לבצע עבודת איטום.

מומלץ לדאוג לעבודת האיטום הרבה לפני שהרטיבות מתחילה לטפטף על הראש ולא להמתין לימי החורף הקרים. עבודת איטום שתיעשה בקיץ או בסתיו תחסוך לכם לא מעט כסף והתעסקות נוכח בעיות רטיבות שהיו כנראה מחמירות בחורף.

אלו טכניקות איטום קיימות?

עבודת איטום גגות כוללת מגוון עשיר של טכניקות איטום שונות, אשר מותאמות באופן אישי בהתאם לכל מקרה שעומד על הפרק. בשביל לעשות לכם קצת סדר, אלו הן כמה שיטות איטום נפוצות במיוחד.

איטום ביריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניותאיטום ביריעות ביטומניות היא ללא ספק שיטת האיטום הפופולארית ביותר שישנה כיום. הדבר נובע מכך שמדובר בשיטה יעילה שתוצאותיה נשמרות לפרק זמן ממושך במיוחד של 7-10 שנים. איטום ביריעות ביטומניות מתאים לביצוע על גג חשוף ללא איטום או על גג שעבר זיפות.

העבודה מתבצעת באמצעות הלחמה של היריעות לקצוות הגג וזו לזו עד ליצירת שטיח שמכסה את הגג. במקרים רבים נהוג על פני שכבת האיטום למקם ריצוף, אך במידה ושכבת הגג העליונה תהיה שכבת האיטום חשוב שאיש המקצוע ישתמש ביריעות ביטומניות לבנות, מדובר ביריעות שהן למעשה אפורות, ומאופיינות ביכולת הגנה מפני נזקי השמש.

איטום בזפת

איטום בזפת היא שיטה מוכרת ונפוצה והיא נחשבת לאחת היעילות שישנן כיום. בין היתרונות המשמעותיים ביותר באיטום בזפת הוא שמדובר בשיטה זולה יחסית וחשוב לא פחות, מדובר בשיטת איטום שהיא יעילה במיוחד עבור גגות עליהן ממוקם ציוד נרחב כמו דודים, מזגנים ועוד.

עם זאת, לעומת יריעות ביטומניות, איטום בזפת דורש עבודת תחזוקה שנתית ולעומת יריעות ביטומניות, לרוב מחזיק כ-3-5 שנים בלבד.

למידע נוסף על איטום בזפת

איטום בחומרים פוליאוריטנים

איטום בחומרים פוליאוריטנים נהוג במצבים בהם הגישה לגג היא מורכבת והלחמת יריעות ביטומניות היא קשה. האיטום בשיטה מתאים לגגות מוצלים שלא חשופים ישירות לשמש, כיוון שנוכחות של אור שמש ישיר צפויה להביא לסדיקת החומר.

במידה ובכל זאת נעשה שימוש בשיטה באזור החשוף לשמש, קבלני האיטום נוהגים ליישם על החומר הפוליאוריטני שכבת הגנה לקרינה שתשמור לאורך זמן על האיטום.

איטום בחומרים אקריליים

איטום לגג בחומר פולירנטיאיטום בחומרים אקריליים מתאים לגגות בטון חדשים ללא שכבות איטום קודמות או לחילופין, גגות קטנים במיוחד. חומר אקרילי לאיטום הוא חומר פלסטי שמאופיין בצבע לבן, אותו ניתן להתיז על הגג או למרוח.

על אף שמדובר בשיטה זולה יותר מאיטום ביריעות ביטומניות, חשוב לדעת ששיטת האיטום מתאימה לגגות עם מערכת ניקוז מים טובה במיוחד, כיוון שהימצאות של מים עומדים צפויה להביא לקילוף החומר האקרילי לאורך זמן.

כיצד נהוג להתאים את סוג האיטום לגג?

נוכח מגוון שיטות האיטום הקיימות כיום, התאמה נכונה של סוג האיטום לגג היא ללא ספק מורכבת ותיעשה בצורה הטובה ביותר על ידי קבלן איטום מנוסה ומקצועי. בין הפרמטרים המשמעותיים שקבלן האיטום יבחן בבחירת שיטת האיטום הנדרשת יהיו סוג הגג הנוכחי – גג בטון, רעפים, איסכורית או מבודד, תשתית האיטום הקיימת על הגג כיום, הגישה לגג ונוכחות של ציוד נרחב על הגג שקשה להזיז כמו מזגנים ודודי שמש.

כמה עולה עבודת איטום גגות?

האמת היא שאין תשובה נכונה אחת לשאלה המורכבת הזאת. מחיר של עבודת איטום גג אינו קבוע וזה נוטה להשתנות בהתאם לשיטת האיטום בה נעשה שימוש, גודלו של הגג, הימצאות של ציוד נרחב על הגג שאנשי המקצוע צריכים לפנות ומוניטין קבלן האיטום.

כשמדובר בגגות קטנים, לרוב נהוג לתת מחיר על העבודה כולה. עם זאת, כשמדובר בגג שהוא גדול יותר, את העבודה נהוג לתמחר בהתאם לגודל, פר מ"ר. למשל, מחיר של עבודה של איטום גג ביריעות ביטומניות עומדת על 85-120 ש"ח למ"ר, בעוד שעבודה של איטום בזפת זולה יותר ועולה 25-40 ש"ח למ"ר.

עבודת איטום צפויה בסופו של דבר ללוות אתכם שנים ארוכות ולאפשר לכם להנות מחורף יבש לפחות לכמה שנים הקרובות. ולכן, חשוב להיעזר באיש מקצוע ומוסמך עם ניסיון, שיבצע את העבודה באופן מעמיק ויסודי ויקפיד על ביצוע בדיקת הצפה בסיום עבודת האיטום.

בנוסף, חשוב לדעת שקבלני איטום רבים נוהגים להציע תעודת אחריות על העבודה – וודאו שאתם מקבלים את תעודת האחריות עם פרטי המקרה והעבודה, מספר תעודה ופרטי איש המקצוע בו נעזרתם.

באופן כזה, תוכלו להיות בטוחים שבמידת הצורך תזכו לתמיכה שמגיעה לכם. בהצלחה! פרויקטים 2000, חברת איטום מומלצת

תוכן עניינים